Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Gümüş ne kadar zamanda kararır?

Gümüş takılar öncelikle kişiden kişiye değişen vücut asit oranlarına göre farklı zamanlarda kararma yapar. Kimi kişilerde gümüş takıları hiç kararma yapmazken, kimilerinde ise aldığı günden 1 hafta içinde kararma, solma belirtileri başlar.

Gümüşle duşa girilir mi?

Gümüş takılarınızı mümkün olduğunca duşa girmeden önce çıkarmaya özen gösteriniz. Gümüş veya nikel kaplamadan oluşan takılar lekelenme eğilimi gösterebilirler.

Gümüş kararmaması için ne yapılmalı

Gümüş takıların kararmasını engellemenin en iyi yolu, onu bir çanta veya temiz, kuru ve hava geçirmez bir kutuda saklamaktır. Kararmaya sebep olan elementleri emmeye yardımcı olacak kutunun içindeki mücevherle birlikte kararmaz bir şerit kullanmalısınız.

Gümüş kararması nasıl geçer?

Seçilen kabın içine 1 yemek kaşığı kadar amonyak dökün ve eşyayı kabın içine atınız. Gümüş malzemenin üzerini geçecek kadar da ılık su ekleyerek temizlik işlemine başlayınız. Yarım saat geçtikten sonra, gümüş eşyanızı sudan geçirerek nemli bez ile kurulayınız. Farkı denediğinizde göreceksiniz.

Gümüş ne ile parlar?

Parlatmak istediğiniz gümüşün boyutuna göre bir miktar suya iki kaşık sirke koyulur ve kaynatılır. Kaynayan bu suya iki kaşık karbonat da eklenebilir. Gümüşlerinizi bu suya batırıp en az yarım saat beklediğinizde parladığını göreceksiniz.

Diş macunuyla gümüş patlatma

Gümüş takı ya da aksesuarlarınızın üzerine diş macunu sürünüz. Sonra gümüşlerinizi suyun içine koyarak ortalama yarım saat kadar bekletiniz. Yarım saat sonra gümüş ürünlerinizi suyun altında güzelce durulayıp ve siliniz.

Gümüş parlatma

Sarı renk gümüş nasıl parlatılır?

Bir kâsenin içerisine koyacağınız 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı tuz ilavesine biraz su ekledikten sonra iyice karıştırınız. Bu karışımın içerisine gümüş takılarınızı bırakınız. Yarım saatlik beklemenin ardından çıkaracağınız takınızı suyun altında iyice durulayınız.

Gümüş Kalitesini Nasıl Test Edersiniz?

Bir alaşımdaki gümüş içeriğini belirlemek için yaygın olarak kullanılan iki test vardır. X ışını testi tahribatsızdır; ancak özel ve pahalı ekipman gerektirir. Bu testte takıların, röntgen testi için bir laboratuvara gönderilmesi gerekmektedir. Birçok gümüş eşyada, bu test kısmen doğrudur. Bununla beraber, katmanlı metaller ve bazı kaplama türleri tarafından test kimi zaman yanıltıcı olabilmektedir. En iyi test yöntemi, ıslak kimyasalların mücevherden kalıcı olarak çıkarılması için az miktarda materyalle ölçmektir. Güvenilir bir laboratuvarda yapılacak olan bu testeler son derece doğrudur.

Orijinal gümüş nasıl anlaşılır?

Gümüş için işaretler, sterling kelimesiyle veya örneğin 92.5 veya 925 ayar gibi gümüşün saflığını belirten bir sayı ile damgalanır. Rakam, gümüşün %92,5 saflıkta olması anlamına gelir. Gümüş nasıl anlaşılır diye düşünürken üzerinde bulunan değer damgaları fikir sahibi olmaya yardımcı olacaktır.

Kaliteli, Saf ve İmitasyon Gümüş Nasıl Ayırt Edilir?

Kaliteli ya da saf ve imitasyon Gümüş olup olmadığını anlamak için önemli bir test bulunmaktadır. Bu test yöntemi mıknatıs üzerinden ele alınmaktadır. Çünkü gerçek bir gümüş mıknatıs ile hiçbir şekilde tepkimeye girmez. Eğer şüpheye düşülen bir gümüş ürünü varsa bu ürün mıknatısın yanına getirildiğinde gerçekse tepkimeye girmemesi gerekiyor. Eğer ikisi arasında bir tepkime yaşanıyorsa, o vakit bunun imitasyon bir gümüş olduğunu anlamak oldukça kolaydır.

Gümüş çeşitleri

 1. İnce 999 Gümüş
 2. Som.925 Gümüş
 3. Argentium Gümüş ve Kararmaz Alaşımlar.
 4. Gümüş Dolgulu
 5. Gümüş Kaplama
 6. Nikel Gümüş
 7. Tibet veya Kabile Gümüşü

Gümüş nedir?

Gümüş, elementlerin periyodik tablosunda simgesi Ag (Ag sembolü Latince argentum kelimesinden gelir) olan, beyaz, parlak, değerli bir metalik element. Atom numarası 47, atom ağırlığı 107,87 gramdır. Erime noktası 961,9 °C, kaynama noktası 1950 °C ve özgül ağırlığı da 10,5 g/cm³’tür. Çoğu bileşiklerinde +1 değerliklidir.

 • 1 gram gümüş fiyatı ne kadar?
  1 Gümüş fiyatı, anlık olarak 10,65 TL’ye karşılık gelmektedir.
 • Gram gümüş kaç ayar?
  Çeşitli takı aksesuarları üretmek amaçlı yapılacak külçe gümüş alımlarında 925 ayar gümüşler ideal kullanım sunar.
 • 1000 ayar gümüş kararır mı?
  Gümüş yapısından dolayı kararmaya müsait bir madendir. Gümüş kararım mı sorusunun cevabı, havada bulunan kükürt, sülfürik ve hidrojen miktarına bağlıdır. Kükürt dünyada bol oranda bulunmaktadır. Gümüşün de kükürde karşı zaafı vardır ve en hafif bir kükürt kokusunda bile gümüş kararmaya başlamaktadır.
 • Gümüş insanı zehirler mi?
  Gümüş, kendi başına saf halde iken zehirli olmayışından ötürü çağlar boyunca bilimsel hiçbir geçerliliği olmayan iddialar arasında yer almıştır.

Ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori

Kategori

Cinsiyet

Ürün Türü

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır, bu siteyi kullanmaya devam ederseniz kabul etmiş sayılırsınız.